Podsumowanie i wyniki – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Dnia 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Akcja poprzedzona była tygodniem przypominania i powtarzania tabliczki, uczniowie na zajęciach matematyki przypominali sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw, łamigłówek korzystając z tablic multimedialnych.

Tego dnia został przeprowadzony egzamin z tabliczki mnożenia dla wszystkich uczniów i dorosłych pracujących w szkole. Egzamin przeprowadzony były przez specjalnie powołane dwuosobowe komisje egzaminacyjne.  Każdy, kto podał  5 poprawnych odpowiedzi w czasie 3 minut uzyskiwał tytuł „Ekspert Tabliczki Mnożenia”.

Tytuł taki uzyskało 6 uczniów z 41, którzy przystąpili do egzaminu:

1)  Maksymilian Chyłek, klasa 5A

2) Karol Sudomir, klasa 6A

3) Dominik Bereżka, klasa 7A

4) Damian Nadwodny, klasa 7A

5) Michał Dylicki, klasa 7 B

6) Borys Bakota, klasa 8B

Wszyscy uczniowie z tytułem „Ekspert Tabliczki Mnożenia” otrzymali ocenę  5 z matematyki.

W konkursie sportowym i konkursie łamigłówek z tabliczką mnożenia, wyniki klasyfikują się następująco:

Miejsce I  –    klasa 7A i 8B

Miejsce II – klasa 6A i 8A

Miejsce III – klasa 4/5A i 7B

Miejsce IV – klasa 6B

Pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostały ocenami wychowania fizycznego.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.  Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.

5c2ec6ed-2265-41eb-a011-c3a7fa88fa90