Szkoła Podstawowa nr  394  Warszawie

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 7 października (poniedziałek) nasza szkoła będzie uczestniczyła w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

Program:

30.09. – 04.10.2019.   Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – w domu,  w szkole.

07.10.2019 r. (poniedziałek)

Na 3 godz. lekcyjnej (10:30 – 11:15) w sali lekcyjnej zgodnie z planem zajęć.

Egzamin z tabliczki mnożenia:

• Uczeń wybiera los z 5 przypadkami mnożenia.
  • Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł MT EXPERT
  • W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

Na przykład:   6·?=54        24:?=8           ?:7=6     56=7·?      63:7=?

Na 4 godz. lekcyjnej (11:25 – 12:10)

• Konkurs sportowy z tabliczką mnożenia  – zespoły  4 – osobowe z każdej klasy wezmą udział w konkurencjach sportowych na sali gimnastycznej pod opieką p. Anny Paziewskiej, p. Renaty Puczyńskiej, p. Barbary Wotawy.
  • Konkurs łamigłówek z tabliczką mnożenia  – uczniowie rozwiązują łamigłówki, rebusy w sali zgodnie z planem zajęć pod opieka nauczyciela.

Najlepsi uczniowie zostaną nagrodzenie otrzymają ocenę bardzo dobrą z matematyki.

Na 5 godz. lekcyjnej (12:25 – 13:10)

Członkowie samorządu szkolnego egzaminują nauczycieli, wręczając tym, którzy zdali egzamin legitymację eksperta.

Życzymy miłej i pożytecznej zabawy!

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia